De Ziezon-pluim 2005 Op de eerste plaats willen wij als Landelijk netwerk Ziek-zijn & onderwijs (ZIEZON), onze waardering uitspreken naar alle scholen, leerkrachten en docenten van scholen die hun ernstig- en chronisch zieke leerlingen actief betrokken houden bij de school en hun klasgenoten en die het onderwijs aan deze leerlingen zo goed als ze maar kunnen doorgang laten vinden.
Veel van deze scholen hebben, vaak op basis van adviezen van onze consulenten, beleid ontwikkeld hoe zij met hun zieke leerlingen om gaan en dit ook in de schoolgids aan ouders en leerlingen kenbaar gemaakt. Een pluim dus voor al deze scholen, directies, intern begeleiders, remedial teachers, zorgcoordinatoren, mentoren en docenten/leerkrachten. Toch hebben wij gemeend 1 school dit jaar bijzonder in het zonnetje te moeten zetten.
Uit de, door de consulenten onderwijsondersteuning zieke leerlingen voorgedragen, scholen hebben we een school voor Voortgezet Onderwijs gekozen.
Deze school heeft, voor al haar lokaties, een protocol ontwikkeld in de vorm van een draaiboek dat door iedereen gebruikt wordt bij het onderwijs aan een ernstig- of chronisch zieke leerlingen. Het bijzondere aan deze school is dat zij, met name in de persoon van de directeur onderwijs de heer Dick Venema, enthousiast en intensief samenwerkt in het onderwijsvernieuwingsproject “Liever een Karrespoor…..". Hierbij gaat het om een project waarvan de opbrengsten ten goede moeten komen aan alle scholen van het Voortgezet- en Beroepsonderwijs die met ernstig- en chronisch zieke leerlingen zijn of worden geconfronteerd.
Het Esdal-College, de school waar we hier over spreken, gaat na een intensieve voorbereiding fungeren als een door het Ministerie van OCW erkende proefschool waar tien leerlingen begeleid gaan worden vanuit het project Karrespoor. Dit vereist een grote investering van deze school. Het EsdalCollege is bereid om deze investering met veel enthousiasme te leveren ten behoeve van goed onderwijs en daarmee betere toekomstkansen voor ernstig- en chronisch zieke leerlingen.
Vandaar dat wij hebben besloten aan het Esdal-College uit Emmen de Ziezonpluim 2005 toe te kennen uit waardering voor wat deze school tot op heden al heeft gepresteerd en als aanmoediging voor het grote karwei waar ze aan gaan beginnen.
Van harte proficiat.en veel succes toegewenst. De Ziezonleiding, november 2005 |